Біатлоніст Євген Устюгов: біографія та досягнення

Євген Устюгов на сьогоднішній день є одним з наймолодших і перспективних спортсменів. Він ні на хвилину не зупиняється і продовжує досягати все нових вершин у своїй спортивній кар'єрі. Його знають і люблять мільйони людей по всій планеті. Він – кумир початківців біатлоністів!

Євген Устюгов

Євген Устюгов: біографія, дитячі роки

Майбутній біатлоніст з'явився на цей світ в 1985 році, 4 червня, в чудовому місті Красноярську. Можна з упевненістю стверджувати, що свої здібності до спорту Женя отримав ще до свого народження. Адже його батьки були досить знаменитими спортсменами на той час. І тому, коли в сім'ї Устюгова народилося двоє хлопчиків, батьки відразу прийнялися займатися їх фізичним розвитком. Починаючи з трирічного віку, Устюгов і його брат щодня тренувалися разом з ними. Стаючи старше, хлопчик почався активно захоплюватися гірським скелелазінням.

Шкільні роки Євгенія проходили досить весело і різноманітно. Він був дуже активною дитиною. Жодне спортивне захід не обходився без його участі. Саме на одному з конкурсів в 1997 році його побачила тренер з біатлону, дружина Віктора Єрмакова. Роздивившись в хлопчика хороші здібності, вона запропонувала йому спробувати свої сили в цьому виді зимового спорту.

Євген Устюгов біатлоніст

Подальший шлях

Чим займається Євген Устюгов після закінчення школи? Здавалося вже зрозумілим, що він буде надходити на фізкультурний факультет. Але волею доль молодій людині не вдається цього зробити. І він він стає студентом Дивногорської училища олімпійського резерву. Провчившись кілька років, Женя приймає рішення продовжувати своє навчання на лісоінженерна факультеті, який йому вдалося закінчити з відзнакою в 2010 році.

Початок спортивної діяльності

Коли ж в життя майбутнього спортсмена увійшов біатлон? Устюгов Євген під час свого навчання був учасником змагань, які в 2005 році проходили у Фінляндії. Беручи участь в індивідуальних гонках, молодій людині вдалося зайняти 12, в гонках з переслідуванням – 36, а під час спринту – 42 місце. Вже через рік, удосконаливши свої спортивні навички, Женя відправляється на Чемпіонат світу, який цього разу проводився в Нью-Йорку. На диво всім, йому вдалося зайняти призової сходинку п'єдесталу в гонці переслідування. На естафеті Женя був другим, а в спринті показав четвертий результат. Саме з цього року кар'єра майбутнього чемпіона починає набувати обертів і стрімко розвиватися.

біатлон Устюгов евгений

Зоряні етапи спортивної кар'єри

Євген Устюгов – біатлоніст, який досяг високих результатів. Наступним важливим змаганням для спортсмена стає Кубок Європи 2006-2007 років. Під час спринту Устюгов займає 12 місце, при цьому він відстає від переможця всього лише на 3 хвилини. У гонці переслідування Женя був вже другим. Тут йому не вистачило 25 секунд до фінішу, при тому, що від перемоги його відділяв лише один промах по мішені.

Коли почалися проводитися другий етапи кубка, молодій людині довелося здорово потрудитися. Його старання увінчалися 25 місцем на спринтерській гонці. Від переможця він відстав на півтори хвилини і зробив всього лише 3 промахи. У наступному спринті Устюгов займає 50 місце, при цьому відставши від головного суперника майже на 3 хвилини. Дані невдачі не зламали молодого біатлоніста. Це навпаки, послужило стимулом до більш плідній роботі.

Євген Устюгов біографія

Подорожі по світу

Беручи участь у багатьох турнірах і чемпіонатах, Євгену доводилося досить багато часу проводити поза домом. Тим не менш, стосунками з близькими у нього не псувалися. Устюгов завжди відчував підтримку батьків і друзів. Побувши в багатьох куточках Землі, Женя дізнався багато нового, що надавало йому ще більше сил для боротьби.

Чемпіонат світу, який у 2007 році проходив у Болгарії, приємно порадував усіх шанувальників Євгенія. Тут він зайняв 20 місце, і у нього був лише один промах, а відстань від його суперника досягало дистанції в 2 хвилини 40 секунд. Коли відбувалася естафета, разом з командою біатлоністові вдалося зайняти 5 місце, що значно збільшило ентузіазм початківця спортсмена.

Взимку 2007 року Устюгов прилітає на батьківщину для того, щоб взяти участь у змаганнях, які носили назву «Іжевська гвинтівка». На цей раз йому вдалося зайняти переможне друге місце. Розрив з головним конкурентом становив 39 секунд.

Після цього Женя відправляється на Кубок Світу в Норвегію. Переможних титулів спортсмену не вдається завоювати, але, тим не менш, він заявляє про себе як про досить сильному противника, якого не варто недооцінювати.

Вже в 2008 році Устюгов реабілітується і на чемпіонаті Росії, він заслужено виграє срібну медаль. Після цього йому вдається зайняти перше місце на Кубку Європи. Тоді він виграв змагання, не зробивши жодного промаху. Перемога на цей раз була блискуча!

Через рік спортсмен відправляється на Кубок Світу в Оберхоф. У гонці переслідування йому вдається стати сьомим, а на спринті – зайняти 8 місце.

Євген Устюгов – всенародний улюбленець!

XXI Олімпійські Ігри стали для Євгена дебютом. Тільки там він зміг заявити про себе як про сильного учаснику. Хоча йому і протистояли досить серйозні супротивники, під час спринту він займає 15 місце, в гонці переслідування Женя фінішував п'ятнадцятим в загальному списку.

Золота олімпійська медаль прикрасила груди спортсмена 21 лютого на масовому старті. Завдяки своїм зусиллям і праці біатлоніст обходить всіх своїх суперників і за короткий проміжок часу досягає переможного фінішу. Після закінчення ігор Євгенія нагородили Орденом Дружби.

Навесні 2011 року Устюгов спільно з С. Слєпцова зайняли почесне перше місце в гонці World Team Challenge.

Євген по сьогоднішній день продовжує активно тренуватися і брати участь у багатьох змаганнях. Зовсім недавно йому присвоїли звання Заслуженого майстра спорту.

чим займається Євген Устюгов

Особисте життя Устюгова

Незважаючи на щільний робочий графік, Євгену вдалося створити міцну сім'ю. Зі своєю майбутньою дружиною він знайомиться на чергових змаганнях. Обраницею Устюгова стає спортсменка Олександра Бондарєва. Через кілька років після знайомства молоді люди грають весілля. І вже в 2010 році у Євгена народжується донька Вероніка. Дружина біатлоніста приймає рішення завершити спортивну кар'єру і віддатися сімейним клопотам. Коли малій виповнилося 3 роки, тато вже поставив її на лижі. Взимку 2014 на світ з'явилася друга дочка, Євгенія. Зі своїми рідними він намагається проводити дуже багато часу, і в нього це чудово виходить!