Як проводити відкриті заняття в першій молодшій групі?
Для багатьох вихователів дитячого садка є актуальним питання про те, як правильно і цікаво провести відкрите заняття. Важливо вибрати відповідну тему, яка буде не тільки розвиваючої та пізнавальної, а й чітко відповідає віку першої молодшої групи.
Важливість подібних занять зумовлена й тим, що нерідко їх відвідують колеги-вихователі, а також керівництво дитячого закладу. Навіть якщо після проведеного заняття ви почуєте критику на свою адресу, не варто впадати у відчай. Можливо, потрібно прислухатися до ваших більш досвідченим колегам.
Щоб уникнути небажаних висловлювань на свою адресу з боку інших вихователів важливо бути в повній «бойовій готовності». Особливо якщо для вас це перше відкрите заняття.
Пам'ятайте, що ваші головні критики - це діти, для яких зовсім не важливо, що ви хочете їх чомусь навчити і щось там розвинути. Їм потрібно, щоб було весело, цікаво і захоплююче.
Для чого потрібно проводити відкриті заняття в першій молодшій групі. Базова інформація
Відкриті заняття в першій молодшій групі дитячого садка проводити необхідно з різних причин. По-перше, це допоможе вихователям обмінюватися досвідом, ділитися цікавими темами, які можуть згодом бути використані з іншими групами. По-друге, такі заняття подарують дітям яскраві враження і масу позитивних емоцій.
Головне, щоб відкриті заняття в першій молодшій групі не сприймалися вихователями як належне, а перетворювалися на справжні мистецькі заходи. Тоді у дітей буде не звичайний день, проведений в дитячому садку, а дивовижний і незабутнє свято.
Ось чому відкриті заняття в першій молодшій групі не можуть проводитися спонтанно, до них треба ретельно готуватися: заздалегідь продумати тему, хід заняття, підібрати відповідну музику, наочні посібники, можливо, костюми для дітей. Можна використовувати готовий конспект, але при цьому не забувайте додавати свої креативні ідеї.
Вибір теми відкритого заняття
Підбір теми для конкретного відкритого заняття надзвичайно важливий. Вона повинна вибиратися відповідно до віку дітей. Необхідно підготувати до пропонованої теми такі завдання, з якими перша молодша група дитячого садка зможе впоратися без праці.
Бажано, щоб тема звучала чи не занадто банально, але й не розпливчасто. Якщо ви не можете самостійно придумати назву, пропонуємо скористатися переліком цікавих варіантів:
- "Наші домашні друзі - найкращі в світі".
- "Чарівні снеговички".
- "Пташки - наші добрі друзі".
- "Хто прекрасніше за всіх на світі?"
- "Зайчик-побігайчик і півник-золотий гребінець в гостях у дітей".
- "А що у нас всередині посилки?"
- "Зимушка-зима, білосніжна моя".
Організація процесу
Після відбору теми слід розписати план відкритого заняття.
- Мета - вказати, які знання, вміння та навички ви збираєтеся формувати відповідно до обраної темою.
- Задачі (можуть бути виховними, розвиваючими, освітніми, що закріплюють і т.п.).
- Хід заняття. Весь організований процес може бути розписаний у вигляді докладного сценарію із зазначенням беруть участь осіб або коротко описувати дії та питання вихователя, передбачувані реакції і відповіді малюків.
- Питання для закріплення. В кінці заняття варто з'ясувати, що сподобалося і не сподобалося дітям, що найбільше запам'яталося і т.п.
- Матеріали та обладнання. Вказати, які використовувалися технічні засоби навчання.
- Наочні посібники. Це всілякі картки, схеми, картинки і т.д., які застосовувалися в ході відкритого заняття.
- Список використаної літератури: книги, методичні посібники, посилання на джерела в Інтернеті.
Конспекти занять
Багато вихователі відзначають, що з самими маленькими дітками шалено цікаво і одночасно складно працювати. Вік таких малюків - від двох до трьох років. Раніше вони ходили в ясла, а зараз це перша молодша група. Конспекти занять для таких малюків бажано мати кожному вихователю не тільки в день відкритих дверей, але й постійно.
перша молодша група конспекти занять
Це тільки на перший погляд може здатися, що заздалегідь готуватися до першої молодшої групи не варто, адже крихти нічого не зрозуміють, а вихователь має право імпровізувати.
Однак якщо ви справжній педагог, то повинні розуміти, що завдання полягає не в тому, щоб просто стежити за дітьми. Ви повинні на кожному занятті розвивати у дітей певні знання, вміння та навички, формувати особистість, виховувати найкращі людські якості. Важливо все це робити не нав'язливо, а захоплююче і цікаво.
Якщо у вас немає досвіду, але є величезне бажання навчати малюків, то вам у цьому допоможе велику кількість літератури, яка існує на сьогоднішній день. Прекрасним джерелом буде служити також ваша фантазія. І не забувайте: на кожному занятті ви повинні намагатися розташовувати до себе дітей, бути щирою, усміхненою і доброзичливою.
Малюємо на відкритому занятті
заняття малювання перша молодша група
Всі діти дуже люблять творчі заняття. Малювання перша молодша група сприймає, як правило, з ентузіазмом. Якщо ви бажаєте зробити таке заняття відкритим, то ось приклад одного з них.
Малювання штампиком
Потрібно ретельно підготувати наочні посібники та підручні матеріали для кожної дитини. Вам знадобиться іграшковий автобус (бажано жовтого кольору), папір розміру А4 із зображенням красивого транспортного засобу, штампи прямокутної форми і круглої, мольберт, гуаш. В якості музичного супроводу може використовуватися пісня Катерини Железновой «Автобус».
Завдання. Навчити малюків малювати штампики прямокутні віконця і круглі колеса в потрібному місці на папері, закріпити знання жовтого кольору, розвивати рухову активність дітей.
Хід заняття «Колеса і вікна для автобуса»
планування в першій молодшій групі
Почніть з народної гри «Каруселі». Вихователь і діти імітують поїздку на машині і засуджують таке: «Каруселі, каруселі, ми на машину сіли» (потім зображують поїздку на поїзді, літаку, автобусі, після чого сідають за стіл).
Потім зайчик приносить намальований автобус без вікон і коліс. Ідентичні транспортні засоби - у дітей на папері. Вихователь наочно показує всім, де потрібно штампувати колеса і вікна, після чого кожна дитина проробляє те ж саме у себе на аркуші.
За кожну виконану роботу вихователь хвалить дітей, не зазначаючи при цьому, у кого вийшло краще або гірше. Якщо помітите, що хтось не впорався, то краще пропрацювати заняття індивідуально або задати в якості домашньої роботи батькам.
Під музику Катерини Железновой малюки на м'ячах «виїжджають».
Як бачимо з ходу заняття, ретельне планування в першій молодшій групі необхідно.
Висновок
Відкриті заняття займають важливе місце в освітньому процесі, а також у системі підвищення кваліфікації вихователів. Колеги обмінюються позитивним досвідом, діляться враженнями, обговорюють помилки або недоліки. Результативність такої форми роботи, безумовно, залежить від ретельного продумування процесу і правильної попередньої підготовки.