Правила біатлону та хокею з м'ячем. Опис спортивних ігор.

У будь-якого виду спорту є свої чіткі правила, за недотримання яких слід покарання у вигляді штрафів. Рівно так само, як і правила, покарання в кожному виді спорту різні. А все тому, що спорт включає в себе різноманітні ігри та заняття. Але в цій статті я розповім читачам про правила біатлону та хокею з м'ячем.

Біатлон вважається досить видовищним видом зимового спорту. Він включає в себе такі складові змагання, як стрільба і біг на лижах. Також можна відзначити, що на сьогоднішній день це найпопулярніший спорт не тільки в Росії, але і за кордоном. Можливо тому багатьох читачів сьогодні цікавлять правила біатлону, про які й піде мова далі.

Правила біатлону.

Для пересування в даному виді спорту заборонено використовувати будь-які інші засоби, окрім лижних палиць і самих лиж. Хоча при цьому при їх виборі немає якихось певних вимог. Головне щоб лижі відповідали антропометрії спортсмена (ки). Це означає, що вони повинні відповідати зростанню учасника забігу або максимум бути на чотири сантиметри менше. А ось максимальна довжина лиж в даному випадку не обмежується. Зазвичай біатлоністи використовують гоночні легкі лижі шириною в п'ять сантиметрів і вагою в двісті п'ятдесят грамів.

На змаганні біатлоніст (ка) побігає дистанцію 7,5 - 20 кілометрів, роблячи зупинки тільки для стрільби по мішенях на стрільбищі. Дистанція стрільби однакова для всіх учасників і становить 50 метрів. На вибивання 5 мішеней спортсмену дається рівно 5 патронів. А ось на естафеті кожному учаснику додають по три додаткові патрони.

Не обходяться правила біатлону без штрафів, які застосовуються на стрільбищі. За кожен промах в індивідуальній гонці спортсмену додається штрафна хвилина, а для всіх інших дисциплін штрафне коло - 150 метрів.

Ще одним цікавим і не менш популярним видом спорту є хокей з м'ячем, правила якого трохи многогранней. Ну, самі розумієте, це практично футбол, та ще й на льду.С кожної сторони грає по 11 гравців.

Правила хокею з м'ячем.

Як вид спорту хокей з м'ячем з'явився на батьківщині футболу, Великобританії. Можливо, саме тому в 1891 році найперший виданий звід правил був під серйозним впливом футболу. До речі кажучи, варто зауважити, що хокей з шайбою з'явився вже після, через що успадкував багато схожого на нього.

За правилами поле для хокею з м'ячем аналогічно за розмірами футбольному, хоча і залито при цьому льодом. Також відомо, що в хокее з м'ячем є своя жорстка система штрафів. Тут все не так просто як спортивному біатлоні, тут гравцеві належить бути віддаленим з поля, і не на 1-2 хвилини.

Якщо гравець порушив будь-яке правило, суддя показує йому ту чи іншу картку, колір якої відповідає часу відсидки поза полем. Біла карта утримує гравця за межами поля 5 хвилин, а синя - 10.

Незважаючи на те, що виходять на поле гри одинадцять кращих відібраних тренером гравців, замінюватися вони можуть багаторазово і в будь-який момент.

В останні зміни правил було внесено 2 поправки, одна з яких - неможливість взяти тайм-аут в ході гри. Інша полягає в неможливості замінити гравця (ів) при кутовому ударі.

Хокей з м'ячем правилами дуже нагадує футбол, приміром, навіть таймами в ході гри. Тут також один тайм триває сорок п'ять хвилин, а коли потрібно додатковий час, додається два тайми по п'ятнадцять хвилин. Але при цьому гравці ведуть гру вже як в хокеї з шайбою. А це означає - до першого гола. Система покарань при кутових, вільних та штрафних ударах та ж. Рівно так само як і заборона на вживання рук для всіх польових гравців, положення «поза грою» і заборона на вживання рук в грі для воротаря (за межами штрафмайданчика).